Docieplenia poddaszy

✔︎ Docieplamy również poddasza pianą poliuretanową – PUR. Bezdyskusyjne jest,  iż największe straty ciepła są w sytuacji pojawienia się nieszczelności w dachu.

✔︎ Wadliwie ocieplone poddasze to nawet 40% strat ciepła. W takim przypadku problemem nie są tylko wysokie rachunki za ogrzewanie ale też ryzyko uszkodzenia struktury więźby dachowej (grzyb, wilgoć) co stanowi ryzyko dla całego budynku.

✔︎ Sugerowany produkt przez A-TERPUR do izolacji poddaszy jest piana otwartokomórkowa Ultrapol RG 03/10. Jej wyjątkowa struktura idealnie wpasuje się do struktury ocieplanej powierzchni. System otwarto-komórkowy Ultrapol RG 03/10 to:

1. Doskonałe właściwości izolacyjne i dźwiękochłonne:
2. Wysoka paroprzepuszczalność
3. Brak mostów termicznych
4. Obojętna dla zdrowia i bezpieczna dla środowiska
5. Niska nasiąkliwość wody
6. Odporna na szeroki zakres temperatur od -70° C do +120° C
7. Stabilna wymiarowo, nie traci swoich właściwości z biegiem czasu
8. Jednolita i regularna struktura
9. Lekka

✔︎ Silna przyczepność do każdej powierzchni budowlanej:

1. Membrany i folie dachowe
2. Materiały drewnopochodne
3. Blacha, beton i papa

 

✔︎ Ocieplenie poddasza użytkowego określone jest warunkiem kolejności etapów prac:

✔︎ Prace mokre – tynki i posadzki. Wtedy możemy rozpocząć przygotowania do wykonania ocieplenia poddasza. Montaż wieszaków na krokwiach, gdzie montujemy profile aluminiowe po izolacji z piany. Ocena wilgotności więźby dachowej. Ocieplenie pianą poliuretanową. Montaż profili aluminiowych, folii paroizolacyjnej i wykonanie zabudowy.

✔︎ Zachowanie kolejności warunków etapów na budowie to gwarancja uniknięcia dodatkowych problemów. Przed ocieplaniem poddasza niezbędna jest wizyta naszego specjalisty i konsultacja kolejności prac. Każda budowa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia.