Izolacja stropów pianką poliuretanową

Piana zamkniętokomórkowa izolacja stropów pianką poliuretanową

Piana poliuretanowa jest bardzo skutecznym materiałem termoizolacyjnym. Izolacja stropów pianą w budynkach mieszkalnych gwarantuje komfort cieplny oraz zapobiega pianaostawaniu się niechcianych dźwięków między kondygnacjami domu. Strop jest zamknięciem jednej kondygnacji i podłogą dla kondygnacji wyższej. Istotne jest to, że piana nie traci swoich właściwości. Pianę nanosi się równomiernie. Piana PUR, oczywiście na swój sposób tworzy tarczę ochronną przed zwierzętami szukającymi schronienia w strukturze budynku.

Jakie są korzyści prawidłowego docieplenia i izolacji stropów pianą?

Piana zapewnia komfort termiczny oraz wycisza poszczególne kondygnacje w budynku. Ma najwyższy współczynnik izolacyjności z wśród katalogu materiałów dostępnych na rynku. Idealnie pokrywa całą powierzchnię izolowaną. Piana PUR jest przyjaznym środowiskiem. Pozbawiona alergenów, pyłów oraz wszelkiego rodzaju pleśni i grzybów. Ocieplenie generujeoszczędności natomiast brak izolacji powoduje kolosalne rachunki za ogrzewanie. Zalety takiej izolacji przewyższają inne metody dostępne na rynku. Ocieplenie stropu pianą różni się rodzajem, konstrukcją oraz materiałami z jakich jest strop. Jaka jest izolacja metodą natryskową stropu betonowego, a jak szkieletowego?

Ocieplenie stropu betonowego

Strop – konstrukcyjnie monolityczny, gęstożebrowy i stosowany w domach, mających poddasze zaadoptowane do zamieszkania. Domy z poddaszem nieużytkowym ociepla się po zabudowaniu i wykończeniu powierzchni dachu.